Štěstí

8. ledna 2018 v 18:37 | K. |  Moje příhody a vylívání srdička
"Řekni mi jednu věc, která tě dělá šťastnou", byla věta, na kterou jsem nedokázala odpovědět.
Je mnoho věcí a činností, které jsem si vždy myslela, že jsou moje šťastné. Ale když jsem nad tím začala uvažovat, byla jsem hned u jiného výsledku. Zpočátku bych řekla, že jsem šťastná, když mohu trávit čas s lidmi, které mám ráda. Což je pravda, ale vyžaduje to spoustu energie. Energie, kterou mi v době položení otázky brala škola. Teď, když už nechodím do školy, ale do práce, tak mohu říci, že štěstí je pro mne práce, kterou mám. Sice je to občas vysilující, ale tu práci zbožňuji. Dělám servírku. Řeknete si, že to je práce pro lidi, kteří nemají na nic lepšího, ale není to tak úplně pravda. Dělat s lidmi je celkově náročné, protože nikdy nevíte na koho zrovna narazíte, jak se bude chovat. Každopádně jako servírka vždy musím být milá, usmívat se a být zdvořilá, ikdyž mám občas chuť poslat některé hosty někam, za jejich chování. Číšník se může vždy zdokonalovat a dostat se klidně do prestižní restaurace, ve které nebude problém si vydělat i 60000,- za měsíc. Stojí za tím spousta dřiny, slz a potu, ale vyplatí se to. Člověk z gastra možná nemá moc času na život, rodinu, ani se najíst v klidu v práci a dost často končí se záněty šlach, křečovými žilami a porušenou psychikou, ale to, jak se potom vyzná v lidech je k nezaplacení. Protože s lidmi se budeme vídat každý den po celý život.
Je super, když přijedou milí zahraniční hosté, kteří se chtějí bavit a vy se dozvíte odkud jsou, jaké to tam je apod. Spoustu hostů ze zahraničí se chce naučit některé české fráze a ptají se, jak se co řekne.. Takže když vám třeba němec, američan nebo švéd poděkuje a popřeje hezký den v češtině, zahřeje to.
V restauraci zažijete spoustu situací a ať už dobrých nebo zlých, tak si z nich vždy něco odnesete. A hlavně, mezi personálem funguje většinou takové "rodinné" pouto a přátelská atmosféra. Prostě přátelé na život.

Samozřejmě šťastnou mne dělají i další věci, jako třeba čas strávený s přítelem, procházky se psem, vaření nových vlastních receptů nebo cestování, ale chtěla jsem poukázat na to, že když má člověk práci, která ho baví, tak ho může naplňovat štěstím a může tam chodit s úsměvem na tváři. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aurora Borealis Aurora Borealis | Web | 8. ledna 2018 v 18:52 | Reagovat

mne nedělá štastnou už nic :-(

2 Aurora Borealis Aurora Borealis | Web | 8. ledna 2018 v 18:53 | Reagovat

[1]: spřátelíš blog?

3 Kateřina Kateřina | 9. ledna 2018 v 11:31 | Reagovat

[2]: proč ne? Můžeme :)

[1]: vždy se něco určitě najde, i kdyby maličkost. Jestli chceš, můžeš mi napsat a třeba ti nějak pomůžu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama