Byla nebo nebyla? Letošní zima bílá

18. února 2018 v 21:13 | K. |  Názory
Pomalu ale jistě se nám blíží jaro, tak jsem si řekla, že bych mohla shrnout letošní zimu.

Nikdy jsem ji nijak neopěvovala, ale od doby co máme barák v jižních čechách a trávíme tam Vánoční svátky posledních pár let, tak pro mne začala být symbolem takové té pohody. V Praze zažíváme všechen ten shon okolo nakupování dárků, balicích papírů, lepenek, mašliček, pečení a zdobení cukroví a abychom nezapomněli něco potom odvézt. Ale když dorazíme na jih, všechno to opadne a už zbývá jen nazdobit stromek, navěsit do oken dekorace a hlavně mít všude zapálené svíčky a pustit si Grinche nebo Kevina. Co víc si přát? Jedna věc by to byla. Vánoce na sněhu a ne na blátě. Už je to nějaký ten pátek co byly bílé Vánoce a docela mi to chybí. Ten sníh prostě k té vánoční atmosféře tak nějak patří. Klasická Ladovská zima by byla to pravé ořechové! Ale to bohužel nikdo neovlivníme. Na druhou stranu oslavy Nového roku lepší bez sněhu. Nikdo nechce opilý skončit zasněžený v nějaké škarpěSmějící se. Ale už máme únor, tak dost o Vánocích.

Z pohledu pražáka:
Zima 2017/2018 nebyla zima. Byl to takový ošklivý podzim, kdy občas napadl nějaký sníh, třeba 5cm vrstva na autě a na chodnících byla považována za kalamitu, kdy se solilo a štěrkovalo jako o život! Doprava klasicky kolabovala a všichni byli na prášky s toho sněhového poprašku.

Z pohledu jihočecha/šumavana:
Zima 2017/2018 nebyla pořádná zima. Bylo to slabé, když napadlo jednou za celou tu dobu půl metru sněhu a drželo se to možná tři dny než to začalo tát. Sice sněžilo každou chvíli, ale byly takové teplotní výkyvy, že to hned tálo a stavět sněhuláka nemělo smysl, když do dalšího dne by to byla jen hrouda sněhu bez určitého tvaru.

Jednoho nedělního rána, než jsem jela zpět do Prahy to takhle vypadalo v naší ulici

Zahrada pod pokrývkou sněhu

Cesta do Prahy, kousek od Strakonic

Je to fakt škoda, že v česku už jsme nezažili pořádnou zimu dost dlouho. Je to tak 4 roky zpátky, kdy jsem se někdy kolem druhé ráno v listopadu vzbudila a venku bylo tak 30 čísel bílé pokrývky. Člověk v noci nepotřeboval baterku ani jiné světlo, jak čerstvá nadílka prozářila okolí. Bylo super si jen přes pyžamo navléct tepláky, svetr, bundu a rukavice a jít si postavit sněhuláka. Ve dvě ráno, stavit si na zahradě sněhuláka jen za svitu hvězd a měsíce. Bylo to krásné a mělo to své kouzlo. Hned bych to zopakovala.

Sice máme chalupu v jižních čechách, už na šumavě. Kopce, hory, sjezdovky všude v okolí a přesto jsem nikdy nestála na lyžích nebo běžkách. Běžkaření se mi moc líbí a už jsem to chtěla zkusit tuhle zimu, ale vždycky napadal sníh zrovna když jsme odjížděli zpět do Prahy. Takže je to můj cíl do další zimy + jet na nějakou sjezdovku a zkusit lyže. Ve dvaceti letech se k tomu už konečně chci odhodlat. Když už jsem odhodila tu nenávist k zimě, tak ji chci využívat se vším všudy, i když za moc díky (ne)sněhu nestojí. Sice stále upřednostňuji léto, plavky a koupaliště, ale ta zima má taky něco do sebe!Mrkající

A co vy? Máte rádi zimu nebo ji nesnášítě jako já dřív?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama